Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZAPEČENÝ TĚSTOVINOVÝ MAZEC, hotové za 30minut

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

těstoviny (jakékoliv) počet si určete sami,já začínala s jedním balíčkem nyní dělám ze třech:,mleté maso(1/2 hovězího,1/2 vepřového)na jeden balíček těstovin, půl kila, 1 čertovská omáčka, 1 cikánská omáčka,šlehačka,pepř,sůl,bazalka,česnek,cibule,sýr na strouhání.

POSTUP PŘÍPRAVY

Dáme vařit těstoviny do vroucí osolené vody s kapkou oleje. Mezitím si připravíme vynikající omáčku. Nakrájíme si cibulku najemno a pomalu ji osmahneme ,nesmí nám zhnědnout. Poté přidáme, mleté maso-osmahneme. Přidáme veškeré koření, občas promícháme, aby se nám maso nepřipálilo. Poté vylijeme opatrně zbytek oleje, zalejeme čertovskou a cikánskou omáčkou (můžeme nahradit i loupanými rajčatami, pokud chystáte pro ty nejmenší) a nakonec přilejeme šlehačku.

Mezitím hotové těstoviny scedíme a dáme do varné misky nebo pekáče. Zalijeme hotovou masovou omáčkou a dáme asi na 10 minut zprudka zapéct do předem dobře vyhřáté trouby. Poté dáme na talíř a posypeme strouhaným sýrem.

U nás jsou tyhle těstoviny nejžádanější a jsou hned pryč. Díky šlehačce není vůbec znát, že by čertovská a cikánská omáčka pálila takže je klidně mohou i děti!!!!

recept zaslala: Krasna.Cat